آموزشگاه وردپرس
منو سایت
شما اینجا هستید

اینترنت ایلان ماسک

آیا اینترنت ایلان ماسک در ایران کار می کند>

سوال مهم در مرد اینترنت ماهواره ای

اینترنت ماهواره‌ای، خارج از دسترس ایرانی‌ها ؟می‌توانید پک ماهواره‌ای شرکت استارلینک را با ۵۰۰ دلار خریداری کنید و به یک اینترنت بسیار پر سرعت وصل شوید. اما ظاهراً ایران هنوز جزو کشورهای تحت پوشش برای ثبت سفارش خرید پک استارلینک نیست. با توجه به تحریم‌های اقتصادی ایران و تا وقتی که دسترسی برای خرید پک استارلیک در ایران فراهم نباشد این خدمات در ایران در دسترس نخواهد بود. هرچند پیش از این ایلاس ماسک در توییتر خود خبر از این اینترنت در ایران داده بود اما او فقط وجو پوشش ماهواره ای بر آسمان ایران را گفته بوده و ظاهرا فعلا خبری از ارائه خدمات در ایران وجود ندارد.

اینترنت ماهواره‌ای چیست؟

چگونه کار می کند

اینترنت ماهواره‌ای پدیده جدیدی نیست و هم اکنون نیز شرکت‌هایی وجود دارند که خدمات اینترنت ماهواره‌ای ارائه می‌دهند. بزرگ‌ترین ارائه دهنده‌های اینترنت ماهواره‌ای در حال حاضر دو شرکت ویاست (ViaSat) و هیوزنت (HughesNet) هستند. این دو شرکت برای اولین بار در سال ۲۰۱۲ سرویس اینترنت ماهواره‌ای خود را ارائه کردند. با این وجود اینترنت ماهواره‌ای استارلینک از دیگر پروژه‌ها متفاوت است زیرا قادر است به همه افراد در سراسر جهان سرویس دهی کند، پهنای باند بسیار بیشتری دارد و تأخیر بسیار کمتری نسبت به دیگر اینترنت‌های ماهواره‌ای دارد.

تجهیزات مورد نیاز اینترنت ماهواره‌ای استارلینک چیست؟

چقدر هزینه دارد

با توجه به تصاویر منتشر شده از تجهیزات مورد نیاز اینترنت ماهواره‌ای استارلینک، کاربران باید یک گیرنده دیش ماهواره و پایه مخصوص آن را خریداری کنند، قیمت این تجهیزات ۴۹۹ دلار ارزیابی شده است. گیرنده استارلینک دارای موتورهایی است که به صورت خودکار برای قرار گرفتن در بهترین زاویه تنظیم خواهد شد. نصب این تجهیزات بسیار آسان است به طوری که کاربران می‌توانند خودشان این کار را انجام دهند و به نصاب متخصص نیازی نخواهد بود. افراد می‌توانند تجهیزات اینترنت ماهواره‌ای را در هر قسمتی از منزل که دیش ماهواره آن به سمت آسمان است قرار دهند.

 
comment برای درج دیدگاه لطفا وارد شوید